Kiedy idziemy z wizytą do znajomych czy rodziny, a oni mają niemowlaka, to stajemy przed dylematem, co mu podarować. Z jednej strony chcemy, żeby to było coś, co faktycznie mu się przyda, z drugiej chcemy, żeby było bezpieczne i ładne, a z trzeciej niejednokrotnie zwracamy uwagę również na cenę. To oznacza, że powinniśmy wiedzieć jakie zabawki będą odpowiednie dla niemowlaka, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie dokonujemy odpowiedniego wyboru.

Tym bardziej, że w sklepach znajdziemy wiele różnych propozycji na zabawki, a to nie zawsze będzie nam ułatwiało dokonanie ostatecznego wyboru.

Jakie są propozycje?

Jeśli chodzi o zabawki, które powstały z myślą o niemowlakach, to warto się zastanowić, który ich rodzaj bardziej nam odpowiada. Czy będziemy chcieli grzechotkę, którą dziecko będzie mogło się bawić w każdym momencie, po którą samo będzie mogło sięgać, a może chcemy zainwestować w specjalną karuzelę, która zamontowana przy łóżeczku będzie dziecku umilała czas? Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że możemy tutaj korzystać z takich zabawek jak książeczki, już kilkudniowemu dziecku możemy opowiadać, co znajduje się na obrazkach, a nasz głos będzie miał świetny wpływ na rozwój takiego maleństwa.

Poza tym warto spojrzeć na zabawki interaktywne, a więc takie, które wydają z siebie różne dźwięki i mają różną fakturę, bo dzięki takiemu wyborowi będziemy mieli pewność, że wpływały na rozwój dziecka w sposób bardzo zróżnicowany.

Co jeszcze możemy wybrać?

Jeśli chodzi o zabawki, które oferujemy naszemu dziecku, to warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju pluszaki, które można przytulać, a więc dziecko dzięki temu będzie czuło się bezpieczniej. Niektóre z nich mogą wydawać również delikatne szumy, a to z kolei będzie uspakajało dziecko i ułatwiało mu spokojny sen.

Koniecznie musimy też zwrócić uwagę na to, że takie zabawki dla niemowlaka powinny mieć odpowiednie certyfikaty, tak abyśmy mieli pewność, że zostały wykonane w wysokiej jakości. Nie powinny mieć małych czy ostrych elementów, które mogłyby odpaść, albo którymi takie maleństwo mogłoby sobie zrobić krzywdę. Im więcej będziemy się przyglądali temu, jakie zabawki dla niemowląt są nam proponowane, tym szybciej się przekonamy, że wiele z nich posiada niezbędne certyfikaty, a to może nam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie tego, które zabawki kupić, aby mieć pewność, że nie tylko będą bezpieczne, ale też będą dobrze wpływały na rozwój dziecka.