Posiadanie własnego BMW to marzenie niejednego mężczyzny. Nic dziwnego – ten olbrzymi koncern motoryzacyjny obecnie uważany jest za lidera wśród producentów luksusowych aut. Potentat samochodowy zdecydował się zainwestować w rynek amerykański – do 2016 roku chce rozbudować fabrykę w miejscowości Greer w Karolinie Południowej. Działa ona od 1994 roku i do tej pory wyprodukowała prawie 3 miliony aut. Jeżeli plany BMW zostaną zrealizowane będzie to największy zakład produkcyjny firmy na świecie. Obecnie z fabryki w Greer rocznie wyjeżdża około 300 tysięcy samochodów.

Po zakończeniu rozbudowy jej potencjał produkcyjny ma zwiększyć się do 450 tysięcy aut. Jest to sytuacja bardzo korzystna dla amerykańskiej gospodarki – BMW zatrudni 800 nowych osób. W zakładzie będzie więc już około 8,8 tysiąca pracowników. Eksperci przewidują, że znacznie wzrośnie również eksport. Już dziś większość samochodów produkowana w Karolinie Południowej przeznaczana jest na handel międzynarodowy. Po zakończeniu inwestycji poziom eksportu ma wynosić aż 70 procent.

producent opakowań śląsk skup złomu Bytom http://www.wostal.biz/skup-zlomu-bytom.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu www.audio4home.pl