Ludzie już w starożytności do swojego ubioru dobierali różne dodatki. Zwłaszcza jak strój miał być odświętny człowiek ozdabiał go różnymi dodatkami. W niektórych kulturach dodatki do szat były nawet ważniejsze niż ubiór sam w sobie.

Rozmaite koraliki, muszelki, kamyki, patyczki zdobiły stroje ludów od zarania dziejów. Dzisiaj materiały w dodatkach mamy różne, ale te najstarsze także cieszą się powodzeniem. Dzisiaj jest podobnie.

Ludzie uwielbiają dodatki. Zarówno kobiety i mężczyźni w dzisiejszych czasach noszą je codziennie. Każdy zegarek, pasek, kolczyki czy torebka jest zarówno dodatkiem jak i podkreśleniem stroju a także przedmiotem użytkowym samym w sobie.

Rozmaite nakrycia głowy, ewoluujące przez wieki, biżuteria wszelkiej maści, paski i sznurki to wszystko istnieje od wielu pokoleń i cały czas jest używane. Niektóre stają się niemodne, ale jak pokazuje historia mody większość stylów ma swoje kolejne odsłony i po wielu nawet latach, schowane głęboko w szafach wracają do Łąsk jako najnowsze trendy.

https://www.telimena.pl/pol_m_Bielizna-Nocna-372.html