Przedsiębiorstwa, które mogą skorzystać na monitoringu GPS są liczne i działają w różnych branżach. Łączy je to, że operują w ramach transportu – pytanie tylko, jakim celom jest on podporządkowany i jakimi środkami realizowany.

Tu jest wiele możliwości, a w tej chwili zajmiemy się jedną z nich. Otóż w każdym większym mieście, a czasami również w mniejszych miasteczkach, działają firmy zajmujące się świadczeniem zbiorowych usług transportowych.

Chodzi o kursy autobusami, tramwajami czy trolejbusami. Z uwagi na fakt, że poszczególne linie muszą poruszać się po wyznaczonych kursach i w ściśle określonych godzinach, odstępstwa mogą przynieść negatywne efekty.

Poza tym kierowcy, którzy nie są do końca uczciwi, mogą szukać sposobów na nadużywanie zaufania jakim obdarzyli ich przełożeni. Temu wszystkiemu można zapobiec, stosując efektywny monitoring pojazdów.

Dzięki niemu będzie jasne, w jakich lokalizacjach znajdował się pojazd i o jakich godzinach pojawiał się na przystankach. Ważne jest również zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą.

Choć z różnych względów złodzieje raczej rzadko łaszczą się na pojazdy o dużych gabarytach, to jednak pewna doza ryzyka istnieje. Jeśli w aucie lub tramwaju pojawi się odpowiedni moduł śledzący, to w każdej chwili będzie można stwierdzić, gdzie maszyna się znajduje.

Poza tym w ramach tego samego modułu może działać także dodatkowo sonda paliwa, która pozwala kontrolować zużycie benzyny lub ropy przez silnik maszyny. Siłą rzeczy to rozwiązanie nie ma sensu w przypadku tramwajów i trolejbusów zasilanych z trakcji elektrycznej.

plisy okienne warszawa www.wowdevshop.com