Tak jak król bez korony tak rycerz bez miecza czy Superman bez peleryny nie byliby tak charakterystyczni gdyby nie dodatki. Ubiór swoją drogą, ale bez dodatków byłby pospolity i nierozpoznawalny. W tych ale także w większości przypadków osób czy sławnych postaci unikalny wygląd nadają im małe lub większa szczegóły, uzupełniające strój.

Odgrywają rolę estetyczną, ozdobną, praktyczną a czasem główną, wręcz podstawową. Bez dodatków nie udałoby się stworzyć wielu postaci filmowych, literackich czy nadać wyjątkowości niektórym sławnym ludziom. Czasem taką rolę spełnia fryzura, nie mniej jednak dodatki często pozwalają z przeciętniaka stworzyć super barwną postać, która zostaje zapamiętana na długo.

Korzystają z tego nie tylko wokaliści sławnych zespołów, gwiazdy filmowe czy projektanci mody. Często obserwujemy to u polityków, sportowców czy biznesmenów. Nadawanie sobie oryginalności, wyjątkowości i niepowtarzalności to domena ludzkiej natury, która pragnie zaznaczyć swoją obecność na świecie.

Tank top pole dance gadżety lgbt