Znana dziś na całym świecie wytwórnia kryształów Baccarat, rozpoczęła swoją działalność już w 1764 roku – wówczas jeszcze pod nazwą Huta Szkła Świętej Anny.

Król Ludwik XV zadecydował wówczas, że huta nie będzie wytwarzać wyłącznie szkła okiennego, ale także naczynia zdobione, które miały naśladować produkty importowane do Francji z Czech.

Zaledwie po dwudziestu latach działalności Huta w Baccarat stała się trzecią co do wielkości tego typu fabryką zarówno we Francji, jak i w Europie.

Mimo to zmiany, jakie zachodziły w kraju podczas rewolucji francuskiej, doprowadziły do zamknięcia wytwórni szkła w 1813 roku.

Trzy lata później zainteresował się nią przedsiębiorca z Niderlandów, który po przeprowadzeniu odpowiednich rozmów z panującym wówczas Ludwikiem XVIII otrzymał zgodę na produkowanie w fabryce nie tylko szkła, ale też kryształów.

W połowie XIX wieku, kryształowe naczynia, przyciski do papieru i inne produkty wytwarzane w Baccarat cieszyły się ogromną popularnością wśród odbiorców – bardzo szybko stały się one synonimem luksusu.

producent kartonów śląsk Naklejki odblaskowe https://booklet.pl/oferta/naklejki-odblaskowe są dobrze widoczne w nocy www.kmkm.org.pl