Wódka to trunek, który niezmiennie kojarzy się z Polską – nic więc dziwnego, że to właśnie w naszym kraju jej produkcja ma ponad 200-letnią tradycję. Mowa tu o wódce Pravda, która znalazła się na liście magazynu Tokyo Shoko Research, prezentującego najbardziej ekskluzywne i najstarsze marki na świecie. Jak to się stało, że marka ceniona na całym świecie, jest niemal w ogóle nieznana w Polsce? Pierwsza fabryka – gorzelnia tej wódki znajdowała się w okolicach Horodenki – ukraińskim majątku Potockich.

Mieszkała tam rodzina gorzelników – Penzapolskich, którzy już w połowie XVII wieku dostarczała wódkę na stoły magnatów. Wówczas trunek ten nazywano „prawdziwą wódką” stąd też jego późniejsza nazwa. Rodzina Penzapolskich utrzymywała recepturę wódki w ścisłej tajemnicy.

Sekret zdradził firmie z Filadelfii dopiero potomek dynastii, który wyemigrował w USA. Chatam International umieściła jednak wytwórnię Wódki Pravdy w Bielsku-Białej, gdzie produkowana jest do dziś. Większość butelek eksportowana jest jednak do Stanów Zjednoczonych.

skup złomu Knurów http://www.wostal.biz/skup-zlomu-knurow.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/kurtyny-powietrzne-z-nagrzewnica-wodna-